Fantastyczne książeczki o znanych trollach

Muminki” to urocze i przyjazne trolle, których nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Książki, bajki i filmy animowane o nich to już absolutna klasyka. Warto przy okazji sięgnąć po inne ciekawe propozycje, które ukazały się poza główną serią, lecz są tak samo interesujące.

Cudowne uzupełnienie muminkowej kolekcji

Dziewięć powieści składających się na cykl o Muminkach jest dobrze znanych. Moje pociechy je uwielbiają i sam chętnie z nimi wspólnie czytam. Tyle że warto czasem w ramach przerwy od tych książek sięgnąć po coś mniej oczywistego. Poza wspomnianymi powieściami ukazały się również krótkie książeczki Tove Jansson, które przedstawiają różne perypetie sympatycznych stworzonek. Dzięki temu w naszej kolekcji znalazły się trzy dodatkowe pozycje.

Pierwszą z nich jest “Co było potem?”, w której razem z Muminkiem dzieci mogą wybrać się po mleko. Wracając, bohater zauważy coś intrygującego. Jako że jest on ciekawy świata, nie mógł przepuścić okazji do sprawdzenia tego. Zanim trafi z mlekiem do domu, weźmie udział w niezwykłej przygodzie.

“Kto pocieszy Maciupka?” to kolejna książeczka, której głównym bohaterem jest mały i nieśmiały troll. Boi się wszystkiego i nie chce wychodzić na zewnątrz. Jest też smutny, ponieważ nie ma przyjaciół. Pewnego dnia przełamuje swój strach i wydarza się coś niesamowitego.

Trzecia to “Niebezpieczna podróż” o małej Zuzannie. Miała ona jedno życzenie. Chciała, żeby coś się w jej życiu zmieniło. Z zaskoczeniem odkryła, że stało się to, o co prosiła. Znalazła się w nieznanej i tajemniczej krainie. Pojawiły się w jej towarzystwie różne postacie znane z książek o Muminkach.

Książeczki z pewnością spodobają się dzieciom

Różnicą pomiędzy nimi a powieściami o Muminkach jest objętość. Wspomniane wyżej książeczki są krótsze i zawierają mniej tekstu za to więcej ilustracji niż dziewięć należących do głównej serii. Idealnie nadają się dla młodszych dzieci i świetnie sprawdzą się również podczas nauki czytania. Dzięki nim pociechy mają okazję poznać magiczny muminkowy świat. Warto po nie sięgnąć i wybrać się z najmłodszymi na niezapomniane wyprawy.