Muminki – obowiązkowa lektura o przyjaźni i miłości

Któż nie zna sympatycznych stworzonek z książek Janssona Tove? Mowa oczywiście o Muminkach dostępnych online! Chociaż na popularności zyskały głównie z bajek emitowanych w telewizji ich wszystkie przygody dokładnie opisane są na kartach książek. Wbrew pozorom nie jest to tylko lektura dla dzieci. Z przyjemnością mogą po nią sięgnąć również rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo. Opowieści o Muminkach przekazują ponadczasowe wartości, takie jak prawdziwa przyjaźń i miłość. Dlatego, kto nie zna wszystkich przygód Muminków niech jak najszybciej sięgnie po książki Janssona Tove.

Do kogo skierowane są książeczki z opowieściami o przygodach Muminków?

Mimo iż przygody Muminków zostały opisane głównie z myślą o dzieciach trafią doskonalę również do dorosłych. Kto szykuje się na pierwsze spotkanie z Muminkami powinien przygotować się na szereg niezwykłych opisów ich przygód. Postacie występujące w książkach o Muminkach są wykreowane w taki sposób, że ich sylwetki stały się niemal synonimem pewnych cech. Mała Mi, która jest niezwykle rezolutna, odważna i zadziorna oraz Włóczykij typowy samotnik, myśliciel.

Dlatego książki o Muminkach są odpowiednią lekturą dla osób w każdym wieku. Tych najmłodszych zainteresują opisem niezwykłych przygód, a tym nieco starszym da powód do przemyśleń na temat emocji i opisanych uczuć. Przygody Muminków to doskonała okazja, by przekazać dzieciom wartości, jaką jest prawdziwa przyjaźń i miłość.

Najbardziej znane postaci z książeczek o Muminkach:

– Muminek – główny bohater opowieści, dobroduszny, potrafiący cieszyć się z małych rzeczy

– Panna Migotka – ukochana głównego bohatera, pogodna i szczera

– Włóczykij – przyjaciel Muminka, samotnik i minimalista 

– Mała Mi – przyjaciółka Migotki, prawdomówna i często złośliwa

Książki z przygodami Muminków to lektura obowiązkowa w każdym wieku. Doskonała do czytania w samotności lub razem z dzieckiem. Doskonały sposób, by zapoznać młodego czytelnika z przekrojem emocji oraz różnorodnymi cechami charakteru bohaterów opowieści.