Ekstrakt z żeń-szenia i guarany

Ważna rola nawozów do fertygacji w walce z głodem
15 lipca, 2019
Idealny sport dla ciebie. Oto kilka propozycji.
6 sierpnia, 2019

Ekstrakt z żeń-szenia i guarany

ekstrakt z żeń-szenia i guarany

W okresach zachorowań, przesilenia letniego i zimowego, większego zapotrzebowania na energię, zarówno do pracy umysłowej oraz fizycznej, często poszukujemy produktu na bazie naturalnych składników, który pomógłby nam bezpiecznie wzmocnić organizm, a także poprawić samopoczucie i koncentrację. Substancją znaną z tego rodzaju działania jest żeń-szeń rosnący na terenach Chin i Rosji oraz guarana, czyli roślina z dorzecza Amazonki.

Wyciąg z żeń-szenia, guarany

Żeń-szeń ekstrakt oraz ekstrakt z guarany występują często w swoim towarzystwie w różnych suplementach diety, ponieważ ich właściwości doskonale się uzupełniają. Roślina z dalekiego wschodu zawiera w swoim składzie około 200 aktywnych substancji, w tym ginsenozydy, które polepszają zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu. Ich działanie sprawia zatem, że organizm ma większe możliwości wysiłku fizycznego i umysłowego, a także szybciej się regeneruje. Co więcej, korzeń żeń-szenia jest bogaty w wiele witamin oraz składników mineralnych, których często brakuje w codziennej diecie. Guarana z kolei nie bez powodu jest częstym zamiennikiem dla tradycyjnej kawy. Żeń-szeń ekstrakt stanowi bowiem doskonałe źródło dużych ilości kofeiny i dwóch związków pokrewnych, czyli teobrominy oraz teofiliny. Ekstrakt z guarany oraz z żeń-szenia działają pobudzająco nie tylko na nasz umysł, ale również na ciało, przyspieszając proces trawienia, zwiększając poziom adrenaliny, dopaminy i hormonu szczęścia czyli serotoniny, a także zwalczając różnego rodzaju ból.

Jak działają preparaty z wyciągiem z żeń-szenia i guarany?

Środki zawierające ekstrakt z guarany i żeń-szenia są wskazane dla osób osłabionych, sportowców, ludzi walczących z nadwagą, silnym i częstym stresem, problemami z potencją oraz słabą koncentracją – a także w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego. Żeń-szeń ekstrakt doskonale uzupełnia braki witamin i minerałów, wzmacniając ogólną odporność organizmu. Ponadto, obniża poziom kortyzolu, zwalczając skutki stresu i zwiększa wydolność ciała podczas treningów siłowych, dzięki usprawnieniu hemoglobiny w zakresie dotleniania komórek. Z kolei guarana ma udowodnione działanie pobudzające, przeciwbólowe i dodające energii. Ekstrakt z guarany zwiększa potencję seksualną u mężczyzn oraz libido u kobiet. Pobudza ośrodkowy układ nerwowy, przyspiesza pracę serca, a także rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia koncentrację, przyspiesza czas reakcji i polepsza pamięć. Co więcej, ekstrakt z guarany wspomaga także pracę układu trawiennego ułatwiając utratę wagi, a także zmniejsza uczucie głodu. Regularne przyjmowanie preparatu zawierającego żeń-szeń i guaranę może zatem efektywnie wzmocnić organizm i dodać mu energii.

W poszukiwaniu remedium na chroniczne przemęczenie i stres, problemy z potencją, podatnością na choroby i nadwagą oraz w potrzebie wzmocnienia wydolności ciała i umysłu, warto skłonić się ku suplementom diety opartym na składnikach pochodzenia naturalnego o udowodnionym działaniu. Są one nie tylko bezpieczne, ale również łatwo dostępne i nie mają wielu przeciwwskazań do stosowania, a ich efekty znacząco przewyższają ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *