Kołdry na każdą okazję

Idealny sport dla ciebie. Oto kilka propozycji.
6 sierpnia, 2019
Jak kupić dobrą smycz dla twojego pupila?
26 sierpnia, 2019

Kołdry na każdą okazję

Udany wypoczynek to nie tylko wygodne łóżko i dopasowany materac. Ważny jest też wybór odpowiedniej poduszki, kołdry i pościeli, ponieważ one także mają wpływ na wygodę i komfort podczas snu. Wybierając poszczególne elementy warto jest zadbać również o to, aby były one odpowiednie do różnych pór roku.

Kołdra na lato

Latem, kiedy temperatury są wysokie, wybierajmy kołdry cieńsze, które zapewnią nam komfort, ale nie będą zbyt ciepłe. Dzięki temu będzie można się odprężyć po długim dniu, a odpoczynek będzie przyjemny. Cieńsza kołdra sprawdzi się w ciepłe wiosenne i letnie dni, kiedy nie potrzebujemy dodatkowego ogrzewania. Latem warto również wybrać pościel atłasową, która dodatkowo zapewni przyjemne ochłodzenie i sprawi, że kołdra będzie delikatniejsza w dotyku.

Ciepła kołdra puchowa

Jesienią i zimą – zwłaszcza, gdy na dworze panuje mroźna aura – warto jest zaopatrzyć się w grubą puchową kołdrę. Zapewni ona pożądane w tym sezonie ciepło i sprawi, że będzie nam niezwykle wygodnie. Miękka kołdra puchowa pozwoli na szybkie ogrzanie się i utrzymanie ciepła podczas wypoczynku. Zapewni ona doskonałą izolację, pozwalając na spokojny sen.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kołdry?

Wybierając nową kołdrę trzeba zwrócić uwagę na 3 rzeczy:

  • wypełnienie – może być ono naturalne w postaci pierza czy puchu gęsiego, albo syntetyczne o właściwościach antyalergicznych np. z włókien poliestrowych;
  • sezon – kołdry mogą być całoroczne, albo przeznaczone do użytkowania w określonym sezonie, np. ciepłe kołdry puchowe na zimę;
  • zalecenia producenta – np. temperatura prania, sposób suszenia, oznaczenia dotyczące prania chemicznego czy prasowania.

Kołdry dla dzieci

Mięciutka i przewiewna kołdra to ważny element dziecięcego łóżka. Dla młodszych dzieci sypiających w mniejszych łóżkach, można dobrać kołdrę o odpowiednim rozmiarze. Dobrej jakości kołdra z wypełnieniem antyalergicznym lub naturalnym, zapewni dziecku spokojny sen. Można wybrać kołdry całoroczne lub sezonowe, które świetnie sprawdzą się podczas wypoczynku.

Więcej dowiesz się na: https://www.e-bianco.pl/koldry-c-2_252_363.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *