Jaki obrus wybrać do domu?

torba skórzana męska
Torba skórzana męska – postaw na prestiż
5 grudnia, 2019
damskie kurtki trekkingowe
Odpowiednie ubranie trekkingowe dla kobiety
23 stycznia, 2020

Jaki obrus wybrać do domu?

Piękny obrus jest nie tylko zabezpieczeniem stołu przed uszkodzeniami, lecz przede wszystkim bardzo gustowną dekoracją, znacznie poprawiającą estetykę stołu. Powoduje to, że obrusy powinny być wybierane bardzo skrupulatnie i z dużą uwagą na nawet najmniejsze detale. Jakie są zatem najważniejsze cechy wyboru obrusów?

Materiał wykonania

Zdecydowanie najważniejszym parametrem każdego obrusa jest materiał, z którego został on wykonany. Ma to wpływ nie tylko na jego wygląd, lecz przede wszystkim na wytrzymałość, łatwość czyszczenia, a także wygodę jego użytkowania.
Jednym z najczęściej wybieranych obrusów jest z pewnością obrus bawełniany. Bardzo dobrze prezentuje się na eleganckim stole, jak i również na domowy. Jest odpowiednio elastyczny, aby nie ulegać zagnieceniom, a także dostatecznie mocny, aby się nie uszkodzić. Niestety jego wadą jest spora trudność w usuwaniu z niego plam.
Konkurencją dla wersji bawełnianej jest obrus lniany. Jest zdecydowanie ładniejszy, bardzo trwały, a także niepodatny na elektryzowanie. Dodatkowo bardzo łatwo usuwa się z niego wszystkie plamy. Jego wadą jest cena, która jest o wiele wyższa niż w wersji bawełnianej.
Znacznie tańszym obrusem jest ten wykonany z wiskozy. Posiada on wiele zaleta obrusa bawełnianego. Niestety jest podatny na zniszczenie, mocno się gniecie, a dodatkowo jest śliski i chłonie zapachy, co często przekreśla go zupełnie zarówno z domowego, jak i tym bardziej z eleganckiego użytkowania.

Obrus na stół — jaki wybrać rozmiar?

Zupełnie osobną sprawą jest wybieranie obrusa pod kątem rozmiaru. W końcu z powodów estetycznych, jak i oczywiście użytkowych, obrus nie może być w dowolnym rozmiarze. W tym jednak wypadku nie da się jednoznacznie podać dobrego wymiaru, ponieważ zależne to jest oczywiście od posiadanego stołu. Przyjmuje się jednak, że obrus nie powinien dotykać siedziska krzeseł, które dostawione jest do stołu. Idealną długością obrusa jest taka sytuacja, gdy z każdej strony ma on około 20 centymetrów. Zapewnia to elegancki, klasyczny wygląd i oczywiści brak ryzyka pociągnięcia obrusu.

Więcej dowiesz się na: https://www.e-bianco.pl/obrusy-c-3_138.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *